Mogome Mirino Per farti trovare

Hiina lõpetab ühe lapse poliitika

related results about 47.

Hiina teise lapse poliitika: õnnistus või koorem ...

Hiina ühe lapse poliitika sai alguse 1980ndatel ning selle eesmärgiks oli ohjata elanikkonna kiiret kasvu. Uus seadus keelas linnapiirkonna elanikel teise lapse saamise, maapiirkondades oli see lubatud vaid juhul, kui esimene laps oli tüdruk.
http://ee.gbtimes.com › Uudised

Hiina lõpetab ühe lapse poliitika - Äripäev

29/10/2015 · Hiina lõpetab ühe lapse poliitika. Hiina teatas täna, et lõpetab ametlikult oma nn ühe lapse poliitika, mille eesmärk oli piirata rahva arvukust, kuid mis on soovimatu kõrvalmõjuna toonud maailma suuruselt teises majandusruumis tõsised demograafilised probleemid.
http://www.aripaev.ee/uudised/2015/10/29/hiina-lopetab-uhe-lapse-poliitika

Hiina ühe lapse poliitika tagajärg: naine sünnitas 61 ...

Hiinas 1980. aastast 2015. aastani valitsenud ühe lapse poliitika tõttu on peredel vaid üks laps, kirjutab telegraph.co.uk. Kui aga laps sureb, pole leinavatel vanematel enam järglast, kes neid tulevikus emotsionaalselt toetaks ja majanduslikult abistaks.
https://tervis.postimees.ee/3758695/hiina-uhe-lapse-poliitika...

Ühe lapse poliitika - Vikipeedia, vaba entsüklopeedia

Hiina rahvastiku- ja pereplaneerimiskomisjoni esindaja sõnul mõjutab ühe lapse poliitika vaid ligi 35,9% Hiina elanikest. Võimude sõnul on ühe lapse poliitika väga hästi õnnestunud ning alates 1980. aastast hoidnud ära ligi 250 miljoni lapse sünni.
https://et.wikipedia.org/wiki/Ühe_lapse_poliitika

Hiina lõpetab aastakümneid kehtinud ühe lapse poliitika ...

Hiina võimud otsustasid lõpetada riigis aastakümneid kehtinud nn ühe lapse poliitika, teatas riiklik uudisteagentuur Xinhua.
https://www.err.ee/548161/hiina-lopetab-aastakumneid-kehtinud-uhe...

Hiina lõpetab ühe lapse poliitika väliste laste ...

23/06/2018 · Hiina riigimeedia sõnul saavad riigi 13 miljonit registreerimata kodanikku viimaks vajalikud dokumendid, mis tagavad neile ligipääsu riiklikule kooliharidusele ja arstiabile. Enamikul neist antud privileegid siiani puudunud, kuna on nende vanemad on nad sünnitanud rikkudes Hiina ühe lapse poliitikat.
https://maailm.postimees.ee/3433407/hiina-lopetab-uhe-lapse...

Kahe lapse poliitika täidab Rootsi viljatuskliinikud ...

28/05/2017 · Alles 2015. aastal teatas Hiina Kommunistlik Partei, et lõpetab 1979. aastast riigis kehtinud Hiina ühe lapse poliitika, mis tähendab, et nüüd võivad hiinlastest paarid saada soovi korral ka - maksimaalselt - kaks last.
https://maailm.postimees.ee/4127295/kahe-lapse-poliitika-taidab...

Hiina võib loobuda ühe lapse poliitikast - Artiklid ...

Ühe lapse poliitika on oma eesmärki täitnud, kuna poliitika rakendumise tagajärjel on Hiina rahvaarvu plahvatuslik kasvukiirus olnud järjepidevas langustrendis. 2011. aastal kasvas Hiina rahvaarv 0,48% võrra 1,347 miljardini ehk kordades vähem kui 2000. aastal saavutatud 0,76% kasv ja 1990. aasta 1,45% suurune kasv.
https://fp.lhv.ee/news/4731333

Hiina - Vikipeedia, vaba entsüklopeedia

Nime "Hiina" võidakse kasutada kas Päris-Hiina kohta või (tavalisemalt) mõeldakse selle all maa-ala, mis lisaks Päris-Hiinale hõlmab ka Mandžuuriat, Sise-Mongooliat, Tiibetit ja Xinjiangi (vaata Hiina haldusjaotus).
https://et.wikipedia.org/wiki/Hiina

Hiina loobub ühe lapse poliitikast - Objektiiv

Ühe lapse poliitika tõttu on jäänud sündimata üle 400 miljoni lapse. Seda poliitikat on kritiseeritud muu hulgas pealesunnitud abortide ja poisslaste eelistamisest tuleneva tüdrukutest väikelaste tapmiste pärast.
http://objektiiv.ee/hiina-loobub-uhe-lapse-poliitikast